15. May 2012

Dovoz aut z Itálie

Sponzorovaný odkaz

Itálie sice nepatří k nejbližším zemím, přesto co se týče dovozu aut, figuruje na prvních místech spolu s Německem a Rakouskem. I zde jsou totiž vozidla levnější než v naší otčině a je zde samozřejmě mnohonásobně rozsáhlejší nabídka. Pokud však jde o dovoz aut z Itálie, je třeba již poněkud pečlivěji kalkulovat než při koupi vozu například v sousedním Německu. Tuto možnost však často volí zejména zájemci o luxusní sportovní vozy apod., které jsou v České republice podstatně dražší než v prosluněné Itálii, která by se bez nadsázky dala označit za vlast tohoto druhu aut.

Co se týče stavu vozidel, Italové zdaleka nejsou tak pečlivý jako Němci, proto nemůžete očekávat zásadní kvalitativní rozdíl oproti nabídce v Česku, ba dokonce mnohdy je stav vozidel ještě horší. Je tedy velmi důležité věnovat osobní prohlídce náležitou pozornost. Výběr vozidel je pak možný prostřednictvím inzertních serverů, kde si vyhovující automobily vyhlédnete ještě v České republice.

Pokud si nejste jisti, že jste schopni se do koupě a dovozu auta z Itálie pustit na vlastní pěst, můžete tento úkol svěřit zprostředkovatelské společnosti, která za vás vyřídí veškerou potřebnou dokumentaci a podobně. Samozřejmě, v takovém případě musíte počítat s o něco vyššími náklady.

Související odkazy:

    Dovoz aut z USA|