13. May 2012

Navigace do auta

Sponzorovaný odkaz

Jezdíte často na pracovní cesty nebo výlety? Pak už si možná ani neumíte představit, že byste mohli fungovat bez navigace do auta. Systém GPS, který byl vyvinut pro vojenské účely, dnes využívá nejširší veřejnost. Rozmach GPS navigací však není tak starou záležitostí. Ještě před deseti léty šlo relativně o raritu a úroveň navigací byla samozřejmě podstatně nižší.

Autonavigace je naváděna pomocí družice a všechny tyto přístroje využívají hlasovou navigaci. Je velmi rozumné řídit se především tímto hlasovým naváděním, více než samotnou mapkou, která se ukazuje na obrazovce, ale mohla by rušit vaši pozornost při řízení. Navigace jsou dnes takřka vždy vybaveny dotykovým displejem a často nabízejí také jiné funkce. Ať už je to rádio, možnost přehrávání MP3 nebo dokonce fotoaparát či zobrazování dokumentů a textů.

Mezi známé a oblíbené značky patří navigace do auta TomTom, Garmin, Navigon nebo Mio Spirit. A za jakou cenu si můžete navigaci pořídit? Cenové nabídky jsou značně rozmanité, ale levné modely můžete zakoupit za cenu již pod 2000,- Kč, běžně se však cena pohybuje mezi 3 až 6 tisíci korunami. Pořízení navigace do auta vám pomůže zpříjemnit vaše cestování a učinit jej rychlejším, efektivnějším i bezpečnějším, což jsou dobré důvody, proč o nákupu GPS navigace uvažovat.

Související odkazy:

    Kamera do auta| Kapsář do auta| Potahy do auta|