6. May 2012

Zabavená auta z leasingu

Sponzorovaný odkaz

Nejste spokojeni s nabídkou a stavem ojetých vozidel? Existuje ještě další možnost pořízení vozu, a to koupě zabaveného vozidla z leasingu.

Zabavená auta z leasingu jsou obvykle ve velmi dobrém stavu a často se jedná i o luxusní automobily. Jde však o to, že jejich nájemci nebyli schopni leasingové společnosti platit a tak o své vozy přišli. Díky tomu se většinou jedná o vozy staré nanejvýš několik málo let, které nemají naježděno velké množství kilometrů a jsou v parádním technickém stavu. Leasingové společnosti se těchto zabavených vozidel snaží obvykle co nejrychleji zbavit, jelikož jsou jim k nepotřebě, a tak je můžete sehnat i hluboko pod cenou.

Velmi důležité však je, aby byl již zcela vyřešen spor mezi leasingovou společností a bývalým nájemcem vozu. Tohle si vždy ověřte, v opačném případě byste se mohli dostat do nepříjemné situace, že budete muset vůz odevzdat původnímu nájemci (následně byste vynaložené finanční prostředky museli soudně vymáhat na leasingové společnosti).

Zabavená auta na prodej

Počas pátrání napříč českými autobazary budete nejspíš velmi zklamáni poměrně mizernou nabídkou a úrovní. Velkým trendem je nyní nakupování ojetých vozů zejména z Německa, ale i dalších evropských zemí. Tam jsou vozy v lepším stavu a levnější, ale dovoz je problematický a často finančně nákladný. Další možností je tedy zvážit pořízení zabaveného vozu. Zabavená auta na prodej nabízejí leasingové společnosti, které odejmuly automobil nájemcům neschopným splácet.

Velkou výhodou je nízká cena těchto vozů, jelikož leasingové společnosti se jich chtějí rychle zbavit. Další výhodou je velmi dobrý technický stav, stáří obvykle nanejvýš pár let a možnost sehnání i luxusních modelů.